Instrukcja obsługi
Spis treści

Wprowadzenie Podstawy gry Screenshoty Status Posiadłość Kupiec Bazar
Gospoda Kuźnia Kurier Walka Gildia Profil Jubiler Moi przyjaciele Pole bitwy
Premium Ranking NPCs Regulamin gryWstęp

Rycerze w średniowieczu byli prawdziwymi wyznawcami króla, szli do walki dla niego i honoru, dla sławy i sprawiedliwości. Będąc odpowiednio respektowani dzięki swemu męstwu i sprawiedliwości zostali zapamiętani jako Rycerze Światła. Jednak wielu honor nie wystarczył, przez co zaczęli bezcześcić swoją przysięgę rycerską i powoli zapełniali swoje komnaty trofeami i bogactwami skradzionymi niewinnym ofiarom ich krwawego szału. Ci rycerze znani byli jako Hordy Ciemności. Złóż przysięgę rycerskości, wybierz własne przeznaczenie i bądź lojalny decyzjom które będziesz podejmował w grze! Walcz dla honoru, sławy, prestiżu i sprawiedliwości, lub zarabiaj na swój chleb powszedni stawiając czoła brutalnym i wiekopomnym misjom. Decyzja spoczywa w Twoich rękach!

Podstawy Gry

Po rejestracji znajdziesz się na stronie przedstawiającej aktualny status Twojego rycerza. Tutaj będziesz mógł odnaleźć ważne informacje na temat Twojej postaci, jak i Twój własny link, przy pomocy którego będziesz mógł pasować giermków na rycerzy poprzez właściwe rozpowszechnianie go. Przykładowo, możesz wysłać link do Twoich przyjaciół, umieścić go na Twojej stronie domowej, lub używać na forach jako swój „podpis”. Jeśli przypadkowy giermek naciśnie Twój link, otrzymasz 1-3 złota nagrody. Lecz jeżeli się zarejestruje w KnightFight i także zostanie rycerzem, pasowanym przez Ciebie, otrzymasz 25% złota z tego ile on otrzyma od swoich własnych internetowych giermków! Za każdego rycerza, którego pasowałeś i który osiągnął 3 poziom, otrzymasz 250 złota oraz 1 punkt doświadczenia! Kiedy Twój giermek osiągnie 10 poziom, otrzymasz 100 kamieni szlachetnych i 1 punkt doświadczenia! Złoto możesz dowolnie inwestować np. w trening swojej postaci w celu zwiększenia odpowiednich atrybutów, w kupno lepszej broni, zbroi, tarcz, amuletów i pierścieni.

Jesteś w stanie bezpośrednio stawić czoła innym rycerzom w walce, gdzie atrybuty i wyposażenie Twojej postaci odgrywają bardzo ważną rolę. Więcej informacji można znaleźć w zakładce „Status”

Lista możliwości:
- Wybieraj spośród setek broni, zbroi, tarcz, amuletów i pierścieni by podnieść swoje umiejętności w walce.
- Kupuj kamienie dusz by naładować swoje bronie magiczną mocą i zadawać dodatkowe obrażenia swoim przeciwnikom.
- Rozbudowuj swoją posiadłość by pokazać swoją zamożność i status i podnieść swój współczynnik uzdrawiania.
- Stwórz gildię i wznieś największy zamek w całym regionie.
- Skompletuj własny unikalny ekwipunek.
- Stwórz swój własny wygląd postaci; są miliony możliwych kombinacji!
- Podnoś swoje umiejętności w noszeniu zbroi, używaniu tarcz, władaniu jedno-, oraz dwuręczną bronią.
- Trenuj swoje umiejętności w walce , by pozostać kilka kroków przed swymi przeciwnikami.
- Nadaj swojej broni imię, by wybić się spośród tłumu.
- Podejmuj się różnych zadań w Gospodzie i zadecyduj czy chcesz być dobry czy zły.

Status

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie istotne informacje na temat Twojej postaci, na przykład: jak dużo Łupu zdobyłeś dotychczas, jakie atrybuty posiada Twoja postać, w co jest wyposażona i jaką posiadasz dostępną ilość złota. Masz także możliwość zobaczenia dokładnych statystyk z odbytych walk z innymi rycerzami i listę dotychczas pasowanych giermków. Tu także możesz zlecić trening swoich atrybutów i polepszyć swoje umiejętności, dzięki czemu będziesz w stanie używać bardziej zaawansowanych broni i zbroi.

Tutaj znajdziesz parę informacji na temat atrybutów Twojej postaci:

Wyznanie
Twoje decyzje w grze determinują Twoje wyznanie, kierując Cię na drogę dobra lub zła. Jeśli zaś Twoje wyznanie znajdzie się pomiędzy –50 a 50, pozostaniesz neutralny. Pewne przedmioty są ograniczone dobrym lub złym wyznaniem.
Siła
Siła determinuje ilość punktów obrażeń jakie, przy trafieniu, jesteś w stanie zadać przeciwnikowi.
Zręczność
Im większa zręczność tym jesteś w stanie lepiej posługiwać się swoją zbroją i tarczą, czyli inaczej podwyższa obronę przed otrzymywanymi obrażeniami.
Wytrzymałość
Wytrzymałość ustala jak długo jesteś zdolny walczyć i przez ile rund Twoja walka będzie efektywna.
Sztuka walki
Sztuka walki determinuje jaką skuteczność będą miały Twoje ataki.
Parowanie
Parowanie określa Twoją zdolność do odpierania ataków wroga w walce.
Doświadczenie
Otrzymujesz Punkty Doświadczenia (PD) podczas walki z przeciwnikami na tym samym poziomie lub wyższym niż Twój. Otrzymasz 2 PD jeśli pokonasz postać o wyższym poziomie, oraz 1 PD gdy jej poziom będzie równy Twojemu, niezależnie czy wygrasz czy nie! Jeśli zgromadzisz wystarczającą ilość PD, zostaniesz promowany na następny poziom: otrzymasz 3 punkty umiejętności, zwiększy się liczba Twoich maksymalnych punktów życia i otrzymasz bonus w postaci złota (10 x poziom z którego awansowałeś).

Umiejętności Twojej postaci:

Zbroja
Im wyższa jest ta umiejętność, tym lepsze typy zbroi i tarcz będziesz mógł kupić.
Broń jednoręczna
Im wyższa jest ta umiejętność, tym lepsze typy broni jednoręcznej będziesz mógł kupić.
Broń Dwuręczna
Im wyższa jest ta umiejętność, tym lepsze typy broni dwuręcznej będziesz mógł kupić.


Posiadłość

Rozbuduj posiadłość ziemską
Możesz rozbudować swoją posiadłość. Im wyższy poziom posiadłości, tym szybciej będą się goić rany Twojej postaci!
Wyposaż postać
W Twojej posiadłości możesz wyposażyć postać w nowe bronie, zbroje, tarcze i inne przedmioty jak pierścienie czy amulety.
Modlitwa przy ołtarzu
Możesz modlić się do swojego Boga przy ołtarzu i prosić o uleczenie ran. Jeśli ofiarujesz wystarczającą ilość złota, Twoje modlitwy zostaną na pewno wysłuchane ;)

Kupiec

Kupiec sprzeda i odkupi od Ciebie broń, zbroje, tarcze, amulety, pierścienie i kamienie dusz. Przy kupowaniu broni i zbroi, Twój poziom umiejętności zadecyduje które z nich będą dla Ciebie dostępne. Pierścienie, amulety i kamienie dusz są dostępne tylko poprzez uzyskanie odpowiedniego poziomu postaci. Pewne przedmioty będą dostępne tylko dla postaci o ustalonym wyznaniu.

Przedmioty:

Bronie
Na początku możesz kupować tylko jedno i dwuręczne miecze. Po osiągnięciu wyższych poziomów, będziesz miał także możliwość kupna toporów i buław. Bronie podnoszą obrażenia jakie możesz zadać przeciwnikowi podczas walki. Wyższe poziomy broni będą posiadać do 3 trzonków, w których będzie można umieścić kamienie dusz.
Tarcze
Tarcze poprawiają Twoją obronę i podwyższają atrybut: „Parowanie”
Zbroja
Zbroja poprawia Twoją obronę.
Pierścienie
Pierścienie mogą podwyższyć atrybuty właściciela, w zależności od typu magii jaką pierścień został nasycony.
Amulety
Amulety mogą podwyższyć atrybuty właściciela, w zależności od typu magii jaką amulet został nasycony, jak i obronić go przed niektórymi typami magii.
Kamienie dusz
Kamienie dusz mogą być użyte w pewnych typach broni posiadających „trzonki”, nadając broniom moc zadawania dodatkowych magicznych obrażeń. Jest 6 rodzajów magicznych obrażeń: lód, ogień, błyskawica (nie można kupić u kupca), cień (złe wyznanie), świętość (dobre wyznanie) i smocze obrażenia.


Bazar

Bazar oferuje kilka możliwości:

Stoisko sprzedawcy
Znajduje się tu wybór 5-7 przedmiotów do kupienia. Sprzedawca ma do zaoferowania kamienie błyskawic lub specjalną broń, niedostępną nigdzie indziej w grze, można tu też znaleźć zwykłe przedmioty w innej cenie. Niezależnie od tego, czy kupisz przedmiot czy nie, wszystkie dobra i ceny będą dostępne przez 24 godziny od czasu, gdy pierwszy raz zostały one zaoferowane. W razie wypatrzenia pożądanego przedmiotu, nie należy zwlekać z kupnem, jednakże jest to bazar, więc należy najpierw porównać ceny z tymi w sklepie, można bowiem zapłacić więcej niż się spodziewało! Z drugiej strony, można tu też znaleźć prawdziwe okazje, jeśli kupuje się rozważnie!
Stoisko kolekcjonera
Można tu zaoferować dowolny przedmiot z ekwipunku. Skupujący poda Ci swoją ofertę za dany przedmiot, może to być wartość większa lub mniejsza od ceny przedmiotu w sklepie, należy więc je dokładnie porównać! W razie przyjęcia oferty, można od razu sprzedać drugi przedmiot. W przeciwnym razie trzeba poczekać 6 godzin przed kolejną próbą sprzedaży na bazarze.
Gra w kubki
Na bazarze możesz zagrać w niesławną grę w kubki za stawkę od 10 do 100 sztuk złota!


Gospoda

W gospodzie możesz przyjąć różne zadania trwające od 1 do 12 godzin. Za wykonanie zadania otrzymasz złoto i okazjonalnie kamienie szlachetne. Zadania w zależności od charakteru mają wpływ na Twoje Wyznanie, kierując Cię na drogę dobra lub zła. Dobieraj więc zadania uważnie!

Kuźnia

Klikając na przycisk „Do kuźni”, znajdujący się po prawej stronie od broni w jaką Twoja postać jest aktualnie wyposażona wejdziesz do Kuźni. Tam właśnie możesz nadać swojej broni indywidualną fantastyczną nazwę. Ponadto, możesz wyposażyć swoją broń w maksimum 3 kamienie dusz, dzięki czemu będzie mogła zadawać magiczne obrażenia; typ obrażeń zależy od kamienia duszy jakiego się użyje. Tylko magiczne amulety (możliwe do kupienia i kupca) mogą ochronić Cię przed magicznymi obrażeniami. Kowal może także polepszyć każdą z Twoich broni poprzez naostrzenie jej, naostrzona broń powoduje więcej obrażeń.

Kurier

Usługi kuriera królewskiego pozwalają przesyłać I otrzymywać wiadomości od innych graczy. Tutaj także możesz zobaczyć swoje raporty o obronie, lub ataku.

Walka

Tutaj możesz wyzwać innego rycerza na pojedynek, aby sprawdzić się w walce. Jeśli zaatakujesz słabszego rycerza (5 poziomów mniej), tracisz punkty doświadczenia; Im Twój poziom jest wyższy, tym większy jest zakres poziomów, które możesz zaatakować bez otrzymania kary (zaczynając od poziomu 51!). Jeśli zaatakujesz równego lub silniejszego przeciwnika, zdobędziesz punkty doświadczenia. Jeśli walczysz przeciwko Rycerzom Światła, Twoje przekonanie przesunie się w strona zła i odwrotnie. Jeśli wygrasz pojedynek otrzymasz 5-10% złota przeciwnika.

Kolejność walki
Walki są rozgrywane w rundach. Im większą posiadasz wytrzymałość, tym przez większą liczbę rund będziesz w stanie atakować. Podczas każdej rundy losowo (tak jak w przypadku rzucenia kostką) zostanie wybrane czy Twój atak na przeciwnika się powiódł, czy też obrońcy udało się go odeprzeć; tutaj takie atrybuty jak „szuka walki” czy „parowanie” są bardzo istotne. Wyzywający do pojedynku zawsze pierwszy atakuje. Jeśli atak się powiedzie, zadane obrażenia, jak i absorpcja obrażeń przez obrońcę będą ustalone losowo (rzut kostki). Różnica (jeśli dodatnia) zostanie odjęta od punktów życia obrońcy, które aktualnie posiada. Jeśli punkty życia gracza spadną poniżej 10, automatycznie zacznie uciekać i w efekcie przegrywa bitwę. Gracz który zada najwięcej obrażeń, wygrywa bitwę. Obrażenia mogą być podwyższone dzięki użyciu magicznych broni, lecz ich magiczna moc może zostać zaabsorbowana przez odpowiedni amulet. Na przykład jeśli broń może zadać + 2 punkty obrażeń od lodu, a przeciwnik nosi amulet odporności na lód +1, to zarówno minimalna i maksymalna wartość obrażeń od broni jest większa tylko o 1 punkt zamiast 2. Wszystkie statystyki z walki są szczegółowo pokazane w raporcie z bitwy.

Tutaj także możesz wysłać swoją postać na misję, jako rycerza rozbójnika, lub obrońcę słabych i biednych, z czym się wiąże bezpośrednio zmiana punktów Wyznania. Postać po wykonaniu misji otrzymuje w nagrodę złoto, lecz jeśli misja się nie powiedzie, zostanie w rezultacie z pustymi rękoma.

Gildia

Tutaj gracze mogą utworzyć gildię. Używając zakładki “Gildia” możesz również wyszukać istniejącą gildię i złożyć do niej podanie o przyjęcie lub też, jeśli Twoja postać osiągnęła poziom 5, możesz założyć swoją własną gildię płacąc 1000 sztuk złota. Tuż po dołączeniu lub utworzeniu gildii, zobaczysz nowe opcje w zakładce "Gildia". Jako założyciel i admin gildii możesz przyjmować nowych członków, nadawać indywidualne uprawnienia administracyjne oraz wyrzucać członków gildii. Członkowie gildii, którzy odeszli lub zostali z niej wyrzuceni, muszą odczekać 7 dni zanim ponownie będą mogli do niej wstąpić! Tutaj możesz także rozbudować zamek gildii; każdy poziom rozbudowy zwiększa liczbę rycerzy, których Twoja gildia może pomieścić. Aby rozbudowywać zamek, Twoja gildia będzie potrzebowała dużo złota, które może zostać ofiarowane przez członków gildii.

W menu “Wojny Gildii”, admini Twojej gildii mogą wypowiadać wojny innym gildiom. Każda wojna zaczyna się po 24 godzinach od wypowiedzenia i trwa 7 dni, podczas których wszystkie pojedynki pomiędzy członkami walczących gildii będą zapisywane. Dla każdego pojedynku zwycięstwo, zadane obrażenia i zdobyte złoto jest zapisywana. Po 7 dniach gildia z większą ilością zdobytych punktów w dwóch z trzech kategorii zostaje ogłoszona zwycięzcą. Liczba wojen wygranych/przegranych jest pokazana w rankingu gildii i w profilu gildii. Tylko gildie z 5 lub więcej członkami mogą wypowiadać wojny; w każdej chwili gdy liczba członków gildii spadnie poniżej 5, wszystkie trwające wojny automatycznie zostaną zakończone i oznaczone jako przegrane dla gildii! Podobnie w przypadku gildii, które stracą więcej niż 20% członków posiadanych w chwili wypowiedzenia wojny - wojna zostanie zakończona jako przegrana dla gildii, która dłużej nie spełnia wymagań dotyczących liczby członków. Dodatkowo gildie mogą atakować, bez konieczności uzyskania akceptacji wrogiej gildii, tylko gildie posiadające 70% więcej/mniej członków niż gildia atakująca; wszystkie ataki na gildie, które nie są w tym 70% zasięgu, muszą zostać zaakceptowane przez przeciwną gildię. Jeśli członek gildii opuści gildię w trakcie trwania wojny (lub w innym czasie) on/ona nie może wrócić do gildii przez 7 dni! Gildie muszą istnieć przez co najmniej dwa tygodnie zanim będą mogły wypowiadać wojny. Każda gildia może prowadzić tylko 5 wojen w tym samym czasie i może zakończyć wojnę przez kapitulację na rzecz przeciwnej gildii; kapitulacja zawsze będzie liczona jako przegrana gildii, która się poddała przeciwnikowi! Każda wojna kosztuje 1000 sztuk złota za każdych 10 członków aktualnie należących do gildii (przykładowo: gildia posiadająca 50 członków będzie musiała zapłacić za wypowiedzenie wojny innej gildii 5000 sztuk złota).

Profil

Tutaj możesz zmienić ustawienia Twojego konta. Na przykład przedstawić historię życia Twojego bohatera lub ustawić tekst, który zostanie wyświetlony giermkom, którzy po przez Twój link będą chcieli się zarejestrować. Jeżeli posiadasz konto Premium, znajdziesz tu także możliwość zmiany imienia swojej postaci ile tylko razy zechcesz. Na końcu znajduje się jeszcze możliwość usunięcia konta.

Jubiler

Tutaj możesz zakupić tak zwane bilety do kamieni szlachetnych. Każdy taki bilet po aktywacji powiększy twoje konto o 500 kamieni szlachetnych. Kamienie szlachetne mogą być używane do aktywowania konta Premium jak i do kupna specjalnych przedmiotów. Możesz także wymienić je bezpośrednio na złoto w stosunku 2:1. Na misjach (w Gospodzie) możesz także zdobyć kamienie szlachetne w zamian za ukończenie wybranego zadania.

Premium

Zakładka “Premium” zaprowadzi Cię do miejsca gdzie możesz zakupić konto premium. Jeżeli staniesz się posiadaczem konta Premium poprzez wymianę kamieni szlachetnych na bilet Premium i aktywowanie go, gra stanie się wolna od reklam, będziesz mógł walczyć częściej, zmieniać wygląd swojej postaci, oraz cieszyć się z wielu innych plusów. Bilet Premium może być wymieniony za 500 kamieni szlachetnych, które można kupić u jubilera.

Moi przyjaciele

Możesz tu zobaczyć listę graczy, którzy kliknęli twój link rekrutacyjny i zarejestrowali konto, bądź wpisali twoje imię jako przyjaciela podczas rejestracji. Gdy tylko ktoś kliknie na twój link, otrzymasz 1-3 sztuk złota! Jeśli ktoś zarejestruje się przez podany w ten sposób link otrzymasz 250 sztuk złota, gdy osiągnie on poziom 3, zaś gdy osiągnie poziom 10, otrzymasz 100 kamieni szlachetnych! UWAGA! Wszelkie próby otrzymania darmowych kamieni szlachetnych przez rejestrację ze swojego linku kont służących tylko do tego celu będą prowadzić do usunięcia WSZYSTKICH kont biorących udział w procederze!

Pole bitwy Tu możesz znaleźć więcej informacji

Na polu bitwy możesz zobaczyć czy spełniasz oczekiwania w stosunku do innych Serwerów bitewnych ze wszystkich światów KnightFight. Aby wejść na międzynarodowy serwer, Twój bohater musi osiągnąć przynajmniej 10 poziom i być stosownie wyposażony i wykwalifikowany dla danego poziomu. Wyposażenie musi być również dopasowane do punktów doświadczenia postaci.

Ranking

Tutaj obejrzeć możesz najlepszych rycerzy i gildie. Znajduje się tu także lista 1000 graczy, którzy w danym tygodniu byli najlepsi w którejś z kategorii, ranking ten jest aktualizowany w każdy piątek wieczorem. Jest to tzw. ranking PvP (player vs. player, czyli gracz konta gracz) i jest oparty na walkach toczonych przez gracza w ciągu ostatnich 4 tygodni. Liczba zwycięstw, ilość porażek, doświadczenie i zdobyte złoto brane są pod uwagę przy przyznawaniu punktów w rankingu PvP. Walki stoczone w ciągu ostatniego tygodnia mają większy wpływ na punktację niż walki sprzed 2, 3 czy 4 tygodni.

Poniższe rangi oraz przypisane im ikony przyznawane są graczom z pierwszego 1000 miejsc w rankingu:

Symbol Ranga dobra Ranga neutralna Ranga zła
Wojownik
Wojowniczka
Wojownik
Wojowniczka
Wojownik
Wojowniczka
Dziesiętnik
Dziesiętniczka
Dziesiętnik
Dziesiętniczka
Dziesiętnik
Dziesiętniczka
Setnik
Setniczka
Setnik
Setniczka
Setnik
Setniczka
Paladyn
Paladynka
Chorąży
Chorąża
Hegemon
Hegemonka
Strażnik
Strażniczka
Porucznik
Porucznik
Mroczny Strażnik
Mroczna Strażniczka
Wojownik Światła
Wojowniczka Światła
Kapitan
Kapitan
Wojownik Cienia
Wojowniczka Cienia
Obrońca
Obrończyni
Zbrojmistrz
Zbrojmistrzyni
Zabójca
Zabójczyni
Rozjemca
Rozjemczyni
Hetman
Hetmanka
Heretyk
Heretyczka
Inkwizytor
Inkwizytorka
Generał
Generał
Mroczny Generał
Mroczna Generał
Lord Paladyn
Lady Paladyn
Marszałek
Marszałek
Mroczny Marszałek
Mroczna Marszałek
Marszałek Koronny
Marszałek Koronna
Lord Marszałek
Lady Marszałek
Pan Wojny
Pani Wojny
Książę Światła
Księżna Światła
Legendarny
Legendarna
Książę Ciemności
Księżna Ciemności
NPCs

All accounts that are inactive for over a year will be automatically transformed into NPC (non-player character) accounts. The NPC accounts are automatically controlled by the system. You can recognize them by the "NPC" title in their avatar that replaces the PvP rank symbol. NPC accounts have the same characteristics as normal players - they attack, their level increases, they equip themselves with weapons and items and they participate in wars, if they are members of a guild that has a running guild war. NPC accounts do not have PvP ranks and do not appear in the high score.

Please note that NPC accounts are instantly restored to normal accounts as soon as the former owner logs into the account!

Regulamin gry

§1
Ogólne Warunki Handlowe

1.1 Konta w grze są własnością firmy RedMoonStudios GmbH & Co. KG. Gracze nie mogą rościć sobie prawa do zarejestrowanego konta ani żadnego jego elementu. Dotyczy to także skasowanych biletów Premium.
1.2 Sprzedaż konta jest surowo zabroniona, gracz może sprzedawać jedynie nieskasowane bilety Premium. Każda wychwycona próba sprzedaży konta prowadzi do jego usunięcia. Podobnie będzie z kontami już sprzedanymi jeżeli administracja otrzyma bezsprzeczne dowody. Jedyna dopuszczalna możliwość to sprzedaż konta za bilety Premium.
1.3 Gracze nie mogą wystawiać do licytacji kont ani innych części gry (kamieni szlachetnych, administracji klanem, czasu poświęconego na grę, itp.). Wszystkie tego typu ogłoszenia są traktowane bezpośrednio jako próba sprzedaży konta.
1.4 Dozwolone jest oferowanie swoich usług w wojnie gildii w zamian za bilety Premium. Jeśli chcesz mieć pewność, że najemnik Cię nie oszuka, uzgodnij z nim warunki jego przyłączenia do gildii. Najemnik i lider gildii muszą przesłać administratorowi gry identyczne warunki pomocy oraz swoją zgodę (e-mailowo, używając adresu e-mail, na który jest zarejestrowane konto w grze albo na PM na forum) lub też warunki i zgoda obu stron powinny znaleźć się w odpowiednim temacie na forum. W przypadku, gdy najemnik otrzyma bilety, lecz nie wywiąże się z warunków, jego konto zostanie usunięte (podobnie będzie z kontem zleceniodawcy, jeżeli to on złamie warunki umowy). Inne formy usług (np. zemsta na wrogim graczu) w zamian za bilety Premium mogą także być zgłaszane Administracji według takich samych zasad. Pragniemy zarazem zaznaczyć, że każda forma takiej umowy nie może dotyczyć czynności łamiących Regulamin Gry. Administratorzy nie będą zajmować się przypadkami, w których nie zastosowano się do powyższych zaleceń.

§2
Forum oraz Administracja Gry

2.1 Oficjalne forum KnightFight jest nieodłącznym elementem gry. Wszystkie informacje dotyczące spraw organizacyjnych jak i nadchodzących zmian umieszczone przez administrację na forum są wierzytelne i prawomocne w takim samym stopniu jak informacje ukazujące się bezpośrednio w grze.
2.2 Osoba odwiedzająca forum gry ma obowiązek zapoznać się z jego regulaminem i go przestrzegać.
2.3 Gracze są zobowiązani zastosować się do poleceń administracji. Nie zastosowanie się do poleceń administracji skutkować będzie zablokowaniem konta na okres 3 dni.
2.4 Administrator Gry ma pełne prawo:
- Wejść na konto gracza uprzednio zmieniając jego hasło w celu przeprowadzenia kontroli. Administrator gry nie zna hasła do konta gracza ( nie ma więc mowy o wchodzeniu na czyjeś konto, bez jego późniejszej wiedzy o tym fakcie). W przypadku wpisywania niepoprawnego hasła do konta prosimy wpierw przypomnieć je sobie na maila za pomocą opcji „Zapomniałeś hasła?” na stronie logowania.
- Zablokować, bądź usunąć konto gracza jeżeli stwierdzi naruszenie regulaminu gry.
- Ocenzurować nazwę bądź profil gracza/gildii jak i nazwę broni.
2.5 Administrator Gry nigdy nie poprosi gracza o podanie hasła do jego konta. Osoba podająca się za administratora i prosząca o takie dane nim nie jest.
2.6 O wszystkich bugach (błędach występujących w grze) należy natychmiast powiadomić administratora gry. Świadome wykorzystywanie przez gracza błędów dla własnych korzyści skutkować będzie usunięciem jego konta.
2.7 Kontakt z Administracją Gry możliwy jest wyłącznie poprzez wiadomość prywatną na forum (PM) lub pocztę elektroniczną (adresy e-mail podane są na forum). Wszystkie przypadki złamań regulaminu bądź inne sprawy zgłaszane wszelkimi innymi sposobami mają prawo nie zostać rozpatrzone przez administracje.
2.8 Wszelkie formy oszustwa (m.in. preparowanie fałszywych screenów wiadomości, fałszywe zgłoszenia), karane będą kasacją konta oszusta w grze i permanentnym banem na forum gry.
2.9 Gracz ma prawo odwołać się od decyzji administratora na forum w odpowiednim dziale bądź też poprzez kontakt bezpośredni (patrz pkt. 2.7). W przypadku odrzucenia przez Administrację odwołania, gracz ma prawo złożyć skargę na administratora pisząc w języku angielskim lub niemieckim wiadomość na adres : support@redmoonstudios.de – prosimy wtedy podać także dane konta wobec którego administrator wydał zdaniem gracza błędny wyrok.
2.10 Przez użyte w Regulaminie słowo "ostrzeżenie" należy rozumieć: ostrzeżenie skierowane na adres e-mail widniejący aktualnie w profilu gracza, ostrzeżenie umieszczone w opisie gracza, ostrzeżenie wysłane poprzez wiadomość prywatną na forum (PM). Każda z tych form ostrzeżenia jest równoważna, a wybór konkretnej formy ostrzeżenia zależy od woli Administratora.

§3
Konta w grze

3.1 Multikonta (posiadanie więcej niż 1 konta przez jednego gracza na danym serwerze) jest zabronione. Konta graczy, którzy złamią tę zasadę, zostaną usunięte. Prywatne farmienie (pozyskiwanie złota od swoich własnych multikont lub kont innych graczy, którzy przygotują je specjalnie w tym celu) skutkować będzie skasowaniem wszystkich kont biorących udział w procederze - bez ostrzeżenia i bez wyjątków. Zabronione są również ataki mające na celu pozostawienie większej ilości złota innym graczom. W zależności od ilości takich ataków gracz zostanie ostrzeżony, zbanowany na okres 10 dni lub skasowany. Dozwolona jest gra tzw. farmami serwerowymi (konta, które rozdają złoto z obrony wszystkim bez wyjątku), jak również atakowanie takich kont. BEZWZGLĘDNIE ZABRONIONE są jakiekolwiek "promocje" (polegające na sprzedaży dużej ilości uzbieranego wcześniej ekwipunku i pozostawienie znacznych ilości złota na koncie) robione przez farmy serwerowe. Konta farm serwerowych, które nie będą stosowały się do zakazu "promocji", zostaną skasowane.
3.2 Każdy przypadek gry kilku osób z jednego komputera lub łącza internetowego należy zgłosić administracji. Należy przy tym podać linki do wszystkich kont.
3.3 Zabronione jest korzystanie ze skryptów, botów i podobnych programów. Należy pod tym rozumieć wszystkie programy, które umożliwiają użytkownikowi zautomatyzowanie często powtarzających się czynności a także selekcjonowanie danych, m.in. programów, które czytają dane bezpośrednio z serwerów gry. Obejmuje to używanie linków wymiany oraz wszelkich serwisów internetowych, które umożliwiają niebezpośrednie klikanie na linki rekrutacyjne. Konta osób używających botów, skryptów i podobnych programów zostaną usunięte.
3.4 Gracz może pomagać sobie korzystając z programów które w sposób niebezpośredni (dane nie są sczytywane z serwera przez program lecz są wprowadzane do niego przez samego gracza) porównują dane wyświetlane w grze, np. MS Excel.
3.5 Rozpowszechnianie jakichkolwiek narzędzi/botów/skryptów mających na celu manipulację KnightFight jest zabronione i skutkować będzie usunięciem konta. Zobacz też punkt 3.3 .
3.6 Używania możliwości automatycznego odświeżania strony (patrz też pkt 3.3) lub ręczne odświeżanie jej kilka razy na sekundę nie jest „normalnym” sposobem grania i może prowadzić do sytuacji, gdzie więcej niż jeden gracz zaatakuje dane konto w tym samym czasie (dotyczy to również farmienia). Jeżeli taka sytuacja powtórzy się u konkretnej osoby lub grupy osób więcej niż raz Administracja wręczy im ostrzeżenie. Jeżeli proceder będzie kontynuowany powodując opisywane anomalie konta graczy będą kasowane.
3.7 Konta w grze (lub na forum gry), które posiadają wulgarne, agresywne, radykalne politycznie (nazistowskie, rasistowskie, itp.) tagi, nazwy rycerzy, gildii lub broni, bądź opis, zostaną zablokowane na okres 10 dni. Nazwy zostaną zmienione przez administratora. Po odblokowaniu konta gracz może zmienić nazwę lub zaproponować nową, w przypadku braku Premium. Powrót do starej nazwy prowadzić będzie do usunięcia konta.
3.8 Nazwy graczy i raporty z walk mogą być wstawiane w opisie klanu lub postaci, lecz muszą być natychmiast usunięte, jeśli poprosi o to gracz, do którego odsyłają. Dotyczy to także nazw oraz raportów z wojen gildii, której dany gracz jest członkiem. Używanie tych informacji w obelżywy sposób jest zakazane. Jeśli gracz nie usuwa ich pomimo próśb, o pomoc można poprosić administratora. Jeżeli gracz nie usunie ich mimo polecenia administratora, jego konto zostanie zablokowane na 3 dni, a jego opis usunięty. Jeżeli dany gracz poprosi o usunięcie takowych informacji należy jednocześnie rozumieć, że nie życzy sobie umieszczania ich także w przyszłości.
3.9 Gracz ma prawo jeżeli uzna to za stosowne skasować swoje konto lub oddać je innej osobie nie posiadającej konta na tym samym serwerze. W przypadku oddania konta poprzedni właściciel traci do niego wszelkie prawa i tym samym nie może prosić administracji o jego odzyskanie.
3.10 Wszystkie przypadki wymiany na inne konto lub przekazania swojego konta komuś innemu powinny być załatwiane poprzez forum w odpowiednim dziale. Administrator ma prawo nie przyjąć zgłoszenia jeżeli gracz twierdzi, że inny gracz obiecał mu swoje konto podczas rozmowy przez komunikator (np. gadu-gadu) po czym tego nie zrobił.
3.11 Skasowane konta mogą zostać przywrócone do gry przez Administrację. Prosić o to może wyłącznie gracz do którego konto należało i wyłącznie w przypadku kiedy NIE zostało ono skasowane za złamanie regulaminu gry. Zwracając się do administratora z prośbą o przywrócenie konta należy napisać do niego wiadomość podając w niej numer serwera, nick oraz adres e-mail przypisany do konta w chwili kasacji konta.
3.12 Każde konto jest sprawdzane w założeniu, że należy do JEDNEJ osoby i TYLKO ona nim gra. Wszelkiego rodzaju opieki są ZABRONIONE, dotyczy to zarówno "pomocy" przy przerzucaniu gospody, robieniu misji, gry na BSie, jak i płatnej opieki nad kontem. Logowanie się na dwa lub więcej kont na jednym serwerze, jest surowo ZABRONIONE i może prowadzić do kasacji wszystkich kont biorących udział w tym procederze.
3.13 Jeżeli dane konto nie jest dostępne do ataku na przełomie ostatniego tygodnia przez co najmniej ŚREDNIO 4 godziny dziennie Administracja ma prawo uznać to za złamanie Regulaminu i podciągnięcie pod toolusing (pkt 3.3).
3.14 Jeżeli u któregokolwiek członka gildii zostanie stwierdzone złamanie pkt 3.13 Regulaminu WSZYSTKIE wojny jego gildii, które toczyły się w czasie łamania przez niego Regulaminu, zostaną zapisane jako przegrane. W przypadku stwierdzenia złamania Regulaminu u członków obu gildii, wojna zostanie zaznaczone jako przegrana dla tej gildii, u której większa ilość członków łamała pkt 3.13 Regulaminu. W wypadku równości, wojna zostanie anulowana.

§4
Wiadomości w grze oraz spamming

4.1 Wysyłanie innym graczom wiadomości z własnym linkiem rekrutacyjnym, spamowanie i zalewanie własnym linkiem rekrutacyjnym publicznych for dyskusyjnych, czatów lub ksiąg gości jest zabronione. Konto gracza rozsyłającego swój link zostanie zablokowane na 7 dni. Jeżeli po blokadzie sytuacja się powtórzy, konto zostanie usunięte.
4.2 Konta graczy, którzy używają wulgarnych lub obelżywych zwrotów w stosunku do innych graczy oraz członków teamu KnightFight.pl zostaną zablokowane na okres 5 lub 10 dni, w zależności od treści wiadomości. Konta graczy, którzy próbują wyłudzić bilety Premium lub inne przedmioty, zostaną usunięte.
4.3 Konta graczy wysyłających agresywne, pornograficzne, nielegalne, seksistowskie lub radykalne politycznie (nazistowskie, rasistowskie, itp.) prywatne wiadomości w Grze lub na forum, a także konta graczy z takimi treściami w swoich opisach (tekstowymi, w formie obrazów oraz linków do takich treści odsyłających), będą blokowane na okres 10 dni, opisy zaś będą usuwane. Jeżeli po blokadzie sytuacja się powtórzy, konto zostanie usunięte. Konta graczy wysyłających groźby dotyczące świata realnego zostaną usunięte.
4.4 Spam, czy też celowo wysyłanie irytujących, bezsensownych, prowokujących innych graczy prywatnych wiadomości w Grze (lub na forum Gry) lub też nękanie w inny sposób, jest zakazane. Gracz zostanie zablokowany na okres 5 dni, jeśli otrzymamy skargę od innego gracza. Jeśli takie wiadomości będą się powtarzać, to WSZYSTKIE konta natręta w Grze zostaną usunięte. Powtarzające się ataki NIE są formą nękania i prosimy nie zgłaszać takich przypadków Administracji.
4.5 Chcemy wyraźnie podkreślić, że wyłącznie gracz jest odpowiedzialny za rozpowszechnianie własnego linku rekrutacyjnego. Nie bierzemy na siebie absolutnie żadnej odpowiedzialności za konsekwencje powstałe przez niewłaściwe umieszczanie tego linku na publicznych czatach, forach, czy w księgach gości, jeśli gracz łamie przez to prawa na nich obowiązujące.
4.6 Linki rekrutacyjne na forum KnightFight lub umieszczane w profilu gracza muszą być wyraźnie rozpoznawalne jako takie linki, a ich ofiara musi mieć możliwość wyboru, czy chce w nie kliknąć. Używanie krótkich linków bezpośrednich (short links), wyskakujących okienek (popups), czy stron zawierających automatycznie uruchamiane linki rekrutacyjne jest zabronione i skutkować będzie usunięciem konta. Linki rekrutacyjne powinny być umieszczane w taki sposób, żeby właściwy adres był widoczny po najechaniu myszką, choć można "ukrywać" link pod innym tekstem czy obrazkiem.

§5
Gildie oraz Wojny Gildii

5.1 Wulgarne, agresywne, radykalne politycznie (nazistowskie, rasistowskie, itp.) nazwy gildii, tag, rangi lub treści w profilu gildii, zostaną zmienione przez administratora. Zależnie od treści, konta jej administratorów mogą zostać zablokowane na okres 5 lub 10 dni, ewentualnie mogą zostać skasowane. Przy czym za obrazę innych graczy administrator\administratorzy gildii zawsze otrzyma(ją) bana. Powrót do starego opisu skutkować będzie kasacją kont z uprawnieniami administratora i/lub rozwiązaniem gildii.
5.2 Bezprawne zagarnięcie klanu po przeprowadzonej fuzji z innym klanem lub każde zagarnięcie gildii poprzez zalogowanie się bez pozwolenia czy włamanie na konto innego gracza, prowadzić będzie do skasowania konta włamującego się gracza.
5.3 Zabronione jest wysyłanie innym graczom prywatnych wiadomości, tak w grze jak i na forum, reklamujących klan i zaproszeń do klanu. Są one traktowane jako spam. Na forum są działy stworzone po to, aby w nich reklamować swój klan. Gracz wysyłający zaproszenia zostanie ostrzeżony, jeśli otrzymamy skargę od innego gracza, a jeśli takie wiadomości będą się powtarzać, konto natręta zostanie usunięte.
5.4 Gildia której jednoznacznie udowodni się oszukiwanie podczas wojen (np. stymulowanie wyniku wojny poprzez celowe podrzucanie przeciwnikom złota) lub samej gry zostanie rozwiązana, a wszyscy jej członkowie zbanowani na okres 10 dni (nie dotyczy to złamań regulaminu do których odnoszą się konkretne kary jak np. prowadzenie multikont).

§6
Łamanie Regulaminu

6.1 Konto gracza notorycznie łamiącego którykolwiek z punktów Regulaminu zostanie usunięte.


Google Analytics

Niniejsza witryna internetowa korzysta z Google Analytics, usługi analizy oglądalności stron internetowych udostępnianej przez Google, Inc. ("Google"). Google Analytics używa "cookies", czyli plików tekstowych umieszczanych na komputerze użytkownika w celu umożliwienia witrynie przeanalizowania sposobu, w jaki użytkownicy z niej korzystają. Informacje generowane przez cookie na temat korzystania z witryny przez użytkownika (włącznie z jego adresem IP) będą przekazywane spółce Google i przechowywane przez nią na serwerach w Stanach Zjednoczonych. Google będzie korzystała z tych informacji w celu oceny korzystania z witryny przez użytkownika, tworzenia raportów dotyczących ruchu na stronach dla operatorów witryn oraz świadczenia innych usług związanych z ruchem na witrynach internetowych i korzystaniem z internetu. Google może również przekazywać te informacje osobom trzecim, jeżeli będzie zobowiązana to uczynić na podstawie przepisów prawa lub w przypadku, gdy osoby te przetwarzają takie informacje w imieniu Google. Google nie będzie łączyła adresu IP użytkownika z żadnymi innymi danymi będącymi w jej posiadaniu. Użytkownik może zrezygnować z cookies wybierając odpowiednie ustawienia na przeglądarce, jednak należy pamiętać, że w takim przypadku korzystanie z wszystkich funkcji witryny może okazać się niemożliwe Korzystając z niniejszej witryny internetowej użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Google dotyczących go danych w sposób i w celach określonych powyżej.